Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Wrocław

Ocena Dzikarzy w naturalnych warunkach im. Bogdana Skołudy

W dniu 19.11.2022 r. w Jarach odbyła się ocena pracy dzikarzy w warunkach polowania. Była to już druga edycja memoriału im. Bogdana Skołudy. W ocenie wzięło udział 16 psów, wśród których mogliśmy podziwiać łajki, karelskiego psa na niedźwiedzie, gończe polskie, ogara polskiego, gończe słowackie, alpejskiego gończego krótkonożnego oraz wachtelhunda.

Po uroczystej odprawie, wyjaśnieniu zasad i rozlosowaniu kolejności miotów, ruszyliśmy w knieję. Pierwsze pracowały szpice, które w fenomenalny sposób wypracowały cztery dziki. Kolejne pędzenie należało do ras polskich, niestety miot okazał się pusty, podobnie jak w przypadku trzeciego pędzenia, w którym pracowały psy pozostałych ras. Mimo dogrywki w postaci dwóch dodatkowych miotów, niestety psy z grupy ras polskich oraz gończe słowackie, alpejski gończy krótkonożny oraz wachtelhund nie trafiły podczas pędzenia na dziki, a co za tym idzie, pozostały bez ocen i dyplomów. Wszystkie szpice z grupy „Wilki Południa” pracujące w pierwszym miocie uzyskały najwyższą ilość punktów i dyplomy I-go stopnia.

Specyfiką konkursów rozgrywanych w warunkach naturalnych jest to, że często o sukcesie, decyduje szczęście. Bywa, że każdy miot obfituje w zwierzynę, ale bywa i tak, że zdarzają się mioty puste, mimo najlepszych chęci organizatorów. Polowanie w Jarach było okazją do wymiany doświadczeń, koleżeńskich rozmów oraz myśliwskiej integracji.

Serdecznie dziękujemy Kołu łowieckiemu „Leśnik” w Obornikach Śląskich, które profesjonalnie przygotowało polowanie oraz fantastyczny posiłek dla podkładaczy i myśliwych. Szczególne podziękowania kierujemy do sponsorów, zwłaszcza do firmy Grow (https://growfood.pl/) , która zapewniła nagrody dla wszystkich startujących w konkursie psów.

Nam pozostaje jedynie powiedzieć: do zobaczenia za rok. Darz Bór!

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱