Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Wrocław

Strzelnica

Informujemy, że Zarząd Okręgowy PZŁ we Wrocławiu zaplanował na rok 2022 następujące imprezy strzeleckie:
 1. Bałwanki (4 konkurencje śrutowe: Trap, Skeet, MOP, Compac Sporting – łącznie 100 rzutków) – 19 marca 2022
 2. II Puchar Komisji Strzeleckiej przy ZO PZŁ we Wrocławiu (5-bój) – 11 czerwca 2022
 3. Okręgowe Zawody Strzeleckie (5-bój) – 16 lipca 2022

Godziny działania strzelnicy

 • Poniedziałek – Strzelnica nieczynna
 • Wtorek – piątek – strzelnica czynna od godz. 09:00 – 16:00
 • Sobota – strzelnica czynna od godz. 09:00-15:00
 • Niedziela – strzelnica nieczynna.


Ponadto w soboty działającymi osiami są wyłącznie osie: TRAP, SKEET, MOP, ROGACZ.

Treningi kół łowieckich będą mogły być zaplanowane na sobotę wyłącznie w miesiącach luty, marzec, kwiecień. W pozostałych miesiącach soboty dostępne są tylko dla strzelców indywidualnych. Treningi kół zaplanowane na inne dni tygodnia mogą się odbywać przez cały rok w godzinach od 9 do 14. Ustalenie terminu treningu z opiekunem strzelnicy wraz ze wskazaniem osi jakie będą wykorzystywane musi nastąpić nie później niż na 3tyg. przed planowanym treningiem.

Dodatkowo, wprowadzony zostaje cennik dla osób korzystających ze strzelnicy:

 1. Wstęp dla członków PZŁ 15pln*(w tej kwocie nie uwzględniono ceny rzutków, uwzględniono możliwość korzystania z osi myśliwskiej, kręgu myśliwskiego, myśliwskiej osi praktycznej, osi zająca, osi dzika, osi rogacza z używanymi tarczami, nowa tarcza rogacz, lis, dzik lewy, dzik prawy +15pln*/szt)
 2. Wstęp dla innych osób 30pln*(w tej kwocie nie uwzględniono ceny rzutków, uwzględniono możliwość korzystania z osi myśliwskiej, kręgu myśliwskiego, myśliwskiej osi praktycznej, osi zająca, osi dzika, osi rogacza z używanymi tarczami, nowa tarcza rogacz, lis, dzik lewy, dzik prawy +15pln*/szt)
 3. Rzutki(trap, skeet, mop) 70gr*/szt, w przypadku wykupu „pakietu” (min. 1000szt) 55gr*/szt (dla członków PZŁ). UWAGA!! „PAKIET” WAŻNY JEST WYŁĄCZNIE W DANYM ROKU KALENDARZOWYM.
 4. Wynajęcie wiaty „Karol” 75pln*/h(za każdą rozpoczętą godzinę)
 5. Wynajęcie osi na 1/h przez członka PZŁ – 150pln*, a w przypadku wynajęcia osi na cały dzień 850pln*
 6. Wynajęcie osi na 1/h przez podmiot lub osobę trzecią – 250pln*, a w przypadku wynajęcia osi na cały dzień 2500pln*

przy czym rozliczenie za a) – c) z opiekunem strzelnicy, uzgodnienie terminu oraz rozliczenie za d) – f) w biurze Zarządu

Uzgodnione treningi kół łowieckich: zablokowanie wszystkich uzgodnionych osi 150pln*, dodatkowo koło uiszcza opłatę za zużyte rzutki i tarcze

 * – Wymienione ceny są cenami brutto.

Łucznictwo

Od 2011 roku przy Zarządzie Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego we Wrocławiu, funkcjonuje strzelnica łucznicza.

Pięć torów strzeleckich zostało zaprojektowanych w taki sposób, aby umożliwić myśliwym i łucznikom bezpieczne strzelanie z łuków na dystanse od 20m do 50m.

Użytkownikami łucznicy są zarówno posiadacze łuków tradycyjnych, jak i nowoczesnych łuków bloczkowych.

Dzięki kompleksowo wyposażonej strzelnicy, przy ZO PZŁ we Wrocławiu rokrocznie organizowany jest kurs na międzynarodowy patent myśliwego łucznika, którego pozytywne ukończenie umożliwia wykonywanie polowania z łukiem w krajach dopuszczających myślistwo łucznicze.

Kursanci oprócz wiedzy teoretycznej, zapoznają się z praktycznymi aspektami łowów łuczniczych w warunkach symulujących sytuacje, jakie mogą stać się ich udziałem podczas polowania z łukiem.

Dzięki tym kursom, uprawnienia łucznicze pozyskała do chwili obecnej tj. do roku 2015 – ponad setka myśliwych.

Strzelnica łucznicza przy ZO PZŁ Wrocław to także miejsce spotkań i treningów łuczników regularnie polujących z łukiem poza granicami kraju. Wyposażenie strzelnicy umożliwia odbywanie treningów strzeleckich pod kątem myśliwskich wypraw łuczniczych. Pod okiem instruktorów, specjalnymi grotami myśliwskimi, można strzelać m.in. z treestandu (przenośna zwyżka montowana na drzewach) oraz z namiotu czatowni.

Oprócz kursów, rokrocznie organizowane są tutaj Międzynarodowe Zawody w Łucznictwie Myśliwskim o puchar Łowczego Okręgowego.

Turniej z roku na rok przyciąga coraz więcej łuczników i cieszy się niesłabnącą popularnością.

Impreza odbywa się w oprawie myśliwskiej a na uczestników zawodów, na mecie niezawodnie czeka myśliwska zupa gulaszowa z dzika.

Zainteresowanych treningami na strzelnicy łuczniczej uprzejmie prosimy o kontakt mailowy na adres: office@bowhunter.pl