Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Wrocław

Zarząd okręgowy

Piotr Skotnicki
Przewodniczący Zarządu Okręgowego
Łowczy Okręgowy

Absolwent Politechniki Wrocławskiej: tytuł inżyniera uzyskał na Wydziale Elektrycznym, dodatkowo magisterium w zakresie Zarządzania Przedsiębiorstwem na Wydziale Informatyki i Zarządzania.

Członek Polskiego Związku Łowieckiego od 1999 roku, którego macierzystym kołem jest Koło Łowieckie KNIEJA we Wrocławiu. W latach 2015-2020 członek Zarządu KŁ KNIEJA w funkcji Skarbnika. Selekcjoner, sędzia i instruktor strzelectwa myśliwskiego, posiadacz odznaki mistrz strzelectwa myśliwskiego. Odznaczony Brązowym Medalem Zasługi Łowieckiej.

Z. Mrugała jest członkiem PZŁ od 1984 r. Członkiem ZO od 2020 r. Należy do KŁ Rogacz  nr 23 w Sułowie Małym w którym pełni funkcję prezesa koła od 2016 r. Posiada uprawnienia selekcjonerskie. Odznaczony brązowym (2003) i srebrnym (2008) medalem zasługi łowieckiej. Jest członkiem Związku Kynologicznego od 1985 r. Odznaczony brązową odznaką honorową ZK w Polsce w 1991 r. Międzynarodowym Sędzią Kynologicznym Pracy Psów Myśliwskich , uprawnienia sędziowskie uzyskał w 1993 r. Odznaczony medalem za Zasługi w Rozwoju Wędkarstwa w 2008r. Posiada wykształcenie wyższe leśne. Zatrudniony w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu na stanowisku głównego specjalisty Służby Leśnej. Odznaczony Kordelasem Leśnika Polskiego w 2000r.

Z Polskim Związkiem Łowieckim związany od 2013 roku, uprawnienia selekcjonerskie uzyskał w 2017 roku. Od początku związany z Kołem Łowieckim „Bażant” w Oławie.  Miłośnik wyżłów, sam posiada Małego Munsterlandera,  z którym chętnie poluje na pióro. Po zakończeniu sezonu podnosi umiejętności strzeleckie w konkurencjach śrutowych. Mieszka we Wrocławiu, z zawodu jest adwokatem, absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego. Prywatnie mąż Katarzyny i ojciec Patrycji.