Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Wrocław

Zarząd okręgowy

Michał Gawdzik
p.o. Łowczego Okręgowego

Michał Gawdzik jest magistrem zarządzania USB Merito, absolwentem Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie oraz studiów podyplomowych w zakresie „Zarządzania gospodarką łowiecką i wyceny szkód łowieckich”. Jest członkiem Polskiego Związku Łowieckiego od 2001 roku, posiada uprawnienia selekcjonerskie oraz jest lektorem strzelectwa myśliwskiego, sędzią i instruktorem strzelectwa myśliwskiego.

Od 2005 roku jest mistrzem strzelectwa, zdobył kilkanaście wawrzynów strzeleckich, w tym 7 złotych. Zdobył także 5 medali na Mistrzostwach Polski, w tym jeden złoty, dwa srebrne i dwa brązowe. Ukoronowaniem kariery strzeleckiej jest rekord Polski w kuli wystrzelany 30 kwietnia 2015 r., na strzelnicy w Goleszowie z wynikiem 198/200. Jest także uczestnikiem Mistrzostw Europy w strzelaniach myśliwskich.

Michał Gawdzik jest myśliwym trzeciego pokolenia. Jego dziadek, Zdzisław, był założycielem i wieloletnim łowczym koła Ponowa w Bytomiu, natomiast jego ojciec, Jan, był wieloletnim łowczym i prezesem koła Łoś w Bytomiu, którego Michał Gawdzik jest członkiem od ponad 20 lat.

Michał Gawdzik jest pasjonatem kultury, etyki oraz przede wszystkim tradycji łowieckiej. Posiada dyplom I stopnia jako sygnalista. Jego ulubionym polowaniem były wiosenne ciągi na słonki, zwłaszcza w towarzystwie jego ojca.

Z. Mrugała jest członkiem PZŁ od 1984 r. Członkiem ZO od 2020 r. Należy do KŁ Rogacz  nr 23 w Sułowie Małym w którym pełni funkcję prezesa koła od 2016 r. Posiada uprawnienia selekcjonerskie. Odznaczony brązowym (2003) i srebrnym (2008) medalem zasługi łowieckiej. Jest członkiem Związku Kynologicznego od 1985 r. Odznaczony brązową odznaką honorową ZK w Polsce w 1991 r. Międzynarodowym Sędzią Kynologicznym Pracy Psów Myśliwskich , uprawnienia sędziowskie uzyskał w 1993 r. Odznaczony medalem za Zasługi w Rozwoju Wędkarstwa w 2008r. Posiada wykształcenie wyższe leśne. Zatrudniony w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu na stanowisku głównego specjalisty Służby Leśnej. Odznaczony Kordelasem Leśnika Polskiego w 2000r.

Z Polskim Związkiem Łowieckim związany od 2013 roku, uprawnienia selekcjonerskie uzyskał w 2017 roku. Od początku związany z Kołem Łowieckim „Bażant” w Oławie.  Miłośnik wyżłów, sam posiada Małego Munsterlandera,  z którym chętnie poluje na pióro. Po zakończeniu sezonu podnosi umiejętności strzeleckie w konkurencjach śrutowych. Mieszka we Wrocławiu, z zawodu jest adwokatem, absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego. Prywatnie mąż Katarzyny i ojciec Patrycji.