Łucznictwo

Od 2011 roku przy Zarządzie Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego we Wrocławiu, funkcjonuje strzelnica łucznicza.

Pięć torów strzeleckich zostało zaprojektowanych w taki sposób, aby umożliwić myśliwym i łucznikom bezpieczne strzelanie z łuków na dystanse od 20m do 50m.

Użytkownikami łucznicy są zarówno posiadacze łuków tradycyjnych

          

 jak i nowoczesnych łuków bloczkowych.

   

Dzięki kompleksowo wyposażonej strzelnicy, przy ZO PZŁ we Wrocławiu rokrocznie organizowany jest kurs na międzynarodowy patent myśliwego łucznika, którego pozytywne ukończenie umożliwia wykonywanie polowania z łukiem w krajach dopuszczających myślistwo łucznicze.

   

Kursanci oprócz wiedzy teoretycznej, zapoznają się z praktycznymi aspektami łowów łuczniczych w warunkach symulujących sytuacje jakie mogą stać się ich udziałem podczas polowania z łukiem.

Dzięki tym kursom, uprawnienia łucznicze pozyskała do chwili obecnej tj. do roku 2015 - ponad setka myśliwych.

Strzelnica łucznicza przy ZO PZŁ Wrocław to także miejsce spotkań i treningów łuczników regularnie polujących z łukiem poza granicami kraju.  Wyposażenie strzelnicy umożliwia odbywanie treningów strzeleckich pod kątem  myśliwskich wypraw łuczniczych. Pod okiem instruktorów, specjalnymi grotami myśliwskimi, można strzelać m.in. z treestandu (przenośna zwyżka montowana na drzewach) oraz z namiotu czatowni.

Oprócz kursów, rokrocznie organizowane są tutaj Międzynarodowe Zawody w Łucznictwie Myśliwskim o puchar Łowczego Okręgowego.

Turniej z roku na rok przyciąga coraz więcej łuczników i cieszy się niesłabnącą popularnością.

Impreza odbywa się w oprawie myśliwskiej a na uczestników zawodów, na mecie niezawodnie czeka myśliwska zupa gulaszowa z dzika.

Zainteresowanych treningami na strzelnicy łuczniczej uprzejmie prosimy o kontakt mailowy na adres : office@bowhunter.pl